Parduodamas istorinis pastatų kompleksas – Žagarės žirgynas

Žagarė, Žagarės seniūnija, Joniškio rajono savivaldybė, Šiaulių apskritis, Lietuva
parduodama
Žagarė, Žagarės seniūnija, Joniškio rajono savivaldybė, Šiaulių apskritis, Lietuva

Detalės

  • Tipas: Kita, Namas, Patalpos, Vila
  • Statusas: parduodama
  • Adresas Šventoji, Lithuania
  • Miestas Žagarė
  • Šalis Lietuva

Aprašyas

Parduodamas istorinis pastatų kompleksas – Žagarės žirgynas
Tobula investicija jums, jeigu ieškote:
*išskirtinės vietos savo verslui
*patalpų, kurios išsiskiria iš visų kitų savo išvaizda
*galimybės organizuoti nepamirštamus renginius
*galimybės organizuoti edukacines programas
*dalyvauti švietimo ir edukacinės veiklos projektuose
*organizuoti vietines ir tarptautines varžybas
*organizuoti jojimo pamokas ir stovyklas
*užsiimti hipoterapija ( žirgų terapija)
*plėtoti turizmą
ŽAGARĖS ŽIRGYNAS
ŠIEK TIEK ISTORIJOS
Žagarės miestelio vardas paminėtas 1495m. liepos 6 d. – Lietuvos didysis kunigaikštis Aleksandras I Žagarės dvare leido rengti turgus ir steigti smukles. XVI a. pabaigoje Žagarės valdytojas buvo Trakų vaivada Mikalojus Kristupas Radvila. 1589 m. įsteigta Šiaulių ekonomija, didžiausia LDK valstybinė žemės valda, į kurią be Žagarės įėjo Joniškio, Šiaulių, Radviliškio ir Gruzdžių miestai. Miesteliai labai nukentėjo per XVII-XVIII a. Šiaurės karus. Po Antrojo ATR padalijimo carienė Jekaterina II padovanojo Žagarę savo favoritui P. Zubovui. 1857 m. miestelius nupirko grafas Dmitrijus Naryškinas, kurio palikuonys XX a. pradžioje įsteigė sagų, muilo fabrikus.
Dabartinį parką šalia dvaro ir žirgyno įveisė Dmitrijus Naryškinas pagal garsaus dendrologo iš Rygos Georgo Frydricho Ferdinando Kuphaldo projektą. Tai vienas didžiausių ir gražiausių mišriojo stiliaus parkų Lietuvoje, pagal medžių rūšis nusileidžiantis tik Palangos parkui.
Labai ryškus dvaro sodybos akcentas yra žirgyno, maniežo ir ratinės kompleksas. Jis pastatytas apie 1895-1900 m., kai buvo plečiamas parkas. Žirgynas, ratinė (karietinė) ir maniežas buvo statyti iš geros kokybės medžiagų, pabrėžiant jų spalvą ir faktūras. Cokoliai sumūryti iš tašytų akmenų, sienos – iš raudonų plytų, stogai dengti kalnų šiferio plokštelėmis. Pastatų išorė primena anglų gotikos stilių, sekimą, kuris vadinamas Gothic Revival kryptimi. Ši kryptis XIX a. plito visoje Europoje.
Iki šių laikų išliko šalia rūmų raudonų plytų neogotikinio stiliaus arklidės, maniežas ir pagalbiniai dvaro pastatai.
MANIEŽAS
Maniežas platus ( plano matmenys 60×25 m).Maniežo erdvę dengia originali medinių santvarų su lenktais spyriais konstrukcija be jokių papildomų atramų. Maniežo patalpa šviesi. Dėl ypatingos maniežo statybinės konstrukcijos ir storų sienų manieže visada gaivus, vėsus oras net karštą vasarą. Tarsi manieže veiktų didžiulis oro kondicionierius. Yra maniežo pagrindas, kvarcinis smėlis ir drėkinimo sistema. Tai ypač aktualu treniruojant žirgus ar vykstant varžyboms.
Manieže prie įėjimo yra išdėstytos tribūnos žiūrovams. Yra išsaugota ir buvusio grafo ložė, kur sėdėdamas jis mėgo stebėti varžybas ar žirgų pratybas.
RATINĖ
Buvęs ratinės pastatas pritaikytas arklidei -vientisoje, tik medinių stulpų eilėmis perskirtoje erdvėje įrengti gardai. Galerijos pusėje išmūryti treji vartai. Bendroje kompozicijoje ratinė akcentuota grakščiu konusiniu bokšteliu su vėtrunge virš dvišlaičio stogo.
ARKLIDĖS
Siaura, pailga arklidė, skaidoma tankiai išdėstytais kontraforsais. Tarp jų – smulkiomis padalomis sudalinti segmentinių sąramų langai. Korpuso viduryje iškeltos simetriškos dviaukštės iškyšos, skirtos pagalbinėms patalpoms. Vientisą arklidės vidaus erdvę dalija dvi eilės medinių stulpų. Jie ne tik remia perdangų sijas, bet ir laiko gardų tvoreles. Metalinės gardų tvorelės yra lieto ketaus, sraigtiniai laiptai ir kita metalinė įranga buvo importuota iš Anglijos. Gardų tvorelės ir emaliuoti arklių šėrimo loveliai pagaminti 1870 m. garsioje „Izon Works“ gamykloje Londone. Arklidėse tebėra ir pirminė vandentiekio ir kanalizacijos sistema, iki šiol puikiai veikianti. Vidus išklotas melsvomis glazūruotomis plytelėmis. Grindys arklidėse – klinkerio monolitas, kuris nesusidėvėjo iki šiol. Nuo pat pradžių arklidėse žirgams buvo įrengti erdvūs, didesni, nei įprastai, gardai. JK gaminti, pagal originalą atnaujinti žirgų gardai. Arklidėse visa atnaujinta, maksimaliai išsaugant autentiškumą ir funkcionalumą.
Statinių konstrukcija, erdvūs gardai, puikiai veikianti kanalizacija, gera ventiliacija – tai puiki žirgų sveikata.
Žirgynas – miesto simbolis, vienas seniausių žirgynų Lietuvoje ( įkurtas 1899 m.)
PAGALBINĖS POILSIO PATALPOS
Maniežo pastate įrengta puiki poilsio zona. Pirmame aukšte bendroje erdvėje yra virtuvė ir svetainė. Čia pailsėti galima įsitaisius ant patogių baldų, mėgaujantis malonia židinio šiluma. Patalpas apšviečia didžiuliai krištoliniai šviestuvai. Į antrą aukštą veda įviji laiptai su metaliniais ažūriniais atitvarais, kur atsiveria nauja erdvė tinkama išnaudoti kaip darbo vietą. Antro aukšto koridoriuje išlikusi autentiška raudonų plytų siena. Yra trys jaukūs poilsio kambariai- miegamieji, didelė drabužinė, įrengtas dušas ir vonios kambarys. Baldai išlaiko to laikmečio emociją ir stilių. Visoje patalpoje šildomos grindys.
BENDRA PARDUODAMO OBJEKTO INFORMACIJA
*Uždaras kiemas 1500 kv. m.
*Žemės sklypas nuomojamas iš valstybės;
*Sklypo plotas 2,7 ha.
*Nuomos terminas 2050 metų.;
Arklidės:
*19 gardų žirgams po 16 kv. m.
*15 gardų žirgams po 12 kv. m.
Maniežas:
*Bendras plotas 1600 kv. m.
*Tribūne telpa 200 žiūrovų.
Esant poreikiui yra galimybė įsigyti ir visai šalia esančias arklides su 100 gardų, 2 darbiniais maniežais (520 kv. m. ir 800 kv.m.)
JŪSŲ, FOX NT.

Compare listings

Compare